čeština
Deutsch
English
Ralsko - Roll
Detailní popis projektu - výroba a tisk informační brožury o Ralsku

Pokud jde O Ralsko, vyšlo několik brožur o této oblasti, ale zatím mnoho informací a fotografií stále chybí. Je to velké území, které by si jednou v budoucnu zasložilo svojí prezentaci i prostřednictvím velké obrázkové publikace jako např. Krkonoše, Šumava, Jizerské hory apod. Věřím, že i to bude za pár let možné. V současné době však vidí naše Sdružení zjevnou mezeru v informovanosti o nových možnostech, co se kde zrenovovalo, kde se otevřela nová hospůdka, jaké je do těchto končin autobusové, vlakové spojení, jaké je značení tras, cyklotras, jaká je možnost ubytování, jaká byla historie tohoto regionu, jaké jsou významné přírodní a jiné památky apod.

Mikroregion Podralsko např. vydal pěknou publikaci "Průvodce Mikroregionem Podralsko", existuje i mapa, ale v současné době je prostor pro aktuálnější informace. Chceme se mimojiné zaměřit na zmizelé vesnice, osvětlit čtenářům, návštěvníkům, turistům jejich zaniklou krásu. Hodláme vypíchnout ty nejnovější zprávy, co je otevřeno, kde se můžete vykoupat, kde najíst, kde přenocovat, jak v zimě můžete bez lyžařské stopy uhánět krásnou nedotčenou krajinou. Sami - my členové sdružení - máme moc rádi tuto oblast, pravidelně sem jezdíme, procházíme se, jezdíme zde na kole, v zimě na lyžích, fotíme a těšíme se z krásy této oblasti. Chtěli bychom tuto radost přenést i na další a nové návštěvníky. Věříme, že naše informační brožura k tomuto účelu napomůže. Máme již k dispozici řadu zajímavého fotomateriálu a všechny informace shromažďujeme na webové stránce http://ralsko.wz.cz. Tuto službu pro veřejnost děláme zdarma, se zaujetím. Myslíme však, že pro mnoho návstěvníků není možné si vše prohlédnout na internetu a také když jedu zrovna na kole, není to praktické. Kdežto taková brožurka se lehko vezme do batohu.

Mnoho práce opět uděláme dobrovolně a zdarma /fotografování, cesty po oblasti atd./. Ale výrobu a tisk brožury nejsme schopni zafinancovat z vlastních zdrojů. Proto bychom rádi využili možnosti získání finanční podpory od Libereckého kraje prostřednictvím grantového fondu.

Věříme, že naše brožura velmi přispěje k propagaci regionu RALSKO.

Ing. Petr Polakovič,
V Náhlově-Ralsku, dne 8.5.2005

[All rights reserved. © Ralsko-Roll 2005 Designed by Tomáš Drahokoupil]